Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical!
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical!

Bună ziua! Trebuie sa plec cu soția la un consult medical în Italia... Lucram la o firma din românia! Dacă i se acord medical câteva zile este o problema în faptul ca părăsesc tara pentru tratament pe bani mei? Mulțumesc
Ordinul MS care permitea verificarea la domiciliu a salariatilor aflati in concediu medical de catre angajator a fost abrogat.
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_407...
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca