avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 681 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ref. Retrocedare padure
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ref. Retrocedare padure

Am o parcela de pădure moștenită de la bunica. Nu am făcut la timp cererea de retrocedare. Pădurea se afla in comuna Telega Jud. Prahova. Ce demersuri pot face acum pentru a intra in posesie? Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 18:35, 1 Octombrie 2018
Din pacate absolut nimic daca nu ati respectat termenele respective prevazute de legislatia in vigoare.
Ultima modificare: Luni, 1 Octombrie 2018
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retrocedare pamant 11danielmihai 11danielmihai Buna ziua! Am si eu cateva intrebari cu privire la retrocedarile de pamant. Strabunicii mei au avut un nr. de ha. xx de pamant si un nr. de ha. xx de ... (vezi toată discuția)
Probleme retrocedare terenuri vsoare vsoare Am si eu trei intrebari: 1. Ce demersuri trebuie indeplinite pentru a solicita retrocedarea unei proprietati dupa expirarea termenului prevazut de lege? 2. ... (vezi toată discuția)
Primaria tergiverseaza emiterea unei solutii de retrocedare - legea 247/2005 Balaurul Balaurul * Nu este prima data cind autoritatile Administrative nu raspund cererilor inaintate de catre tatal meu spre Prefectura PH sau catre Primaria Cerasu - jud. PH. ... (vezi toată discuția)