Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Case de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Case de marcat

Circula un zvon, cum ca inca nu trebuie schimbate casele de marcat vechi cu cele noi care au jurnal electronic..unii spun ca inca nu avem obligația pt ca sistemul nu este operațional
Purtătorul de cuvânt al ALDE, deputatul Varujan Vosganian, solicită Guvernului prelungirea termenului prin care s-a instituit obligativitatea pentru întreprinderile mici şi mijlocii (IMM-uri) de înlocuire a caselor de marcat cu rolă jurnal cu aparate de marcat cu jurnal electronic, până la data la care ANAF va fi dotată tehnic şi logistic cu aparatura electronică necesară.
[ link extern ]
Dar suntem obligați in momentul de fata să schimbăm vechile case de marcat? Multumesc.