Forum AvocatNet Italia Probleme juridice de familie Indemnizatie maternitate din doua tari
Discuție deschisă în Probleme juridice de familie

Indemnizatie maternitate din doua tari

Buna seara,.. as dori sa stiu daca exista posibilitatea de a beneficia de indemnizatia pentru maternitate din doua tari contemporan in conditiile in care eu lucrez in strainatate cu contract, dar am si o firma activa in Romania. Va multumesc.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Buna dimineata!

Sunteti rezidenta in statul in care lucrari cu contract? Sau contractul este incheiat cu o firma din Romania si sunteti detasata in strainatate?
Buna ziua, sunt rezidenta in aceasta tara, am contract full time aici, dar in acelasi timp am si o firma deschisa in Romania, unde imi desfasor activitatea ocazional.