Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... ordonanta de plata
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

ordonanta de plata

bunaseara! pot opta pt prodedura insolventei daca pe calea ordonantei de plata pusa in executare n-am recuperat creanta. mentionez, caci soldul este din 2012 iar hotararea ordonantei de plata ramasa definitiva in aprilie 2015. se considera prescrisa datoria? va multumesc!
Daca debitorul este insolvabil cu ce v-ar ajuta sa i se dispuna
intrarea in insolventa, procedura concursala prin care mult mai greu se obtin banii? In plus, valoarea prag este de 40.000 lei.
din cate apare pe site mf vad ca integistreaza profit in 2017. executorul nu a gasit nimic lipsit de sarcini sa poata executa. am aflat caci soldul a fost anulat din contabilitate . va multumesc pentru raspuns