Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Cat timp se pot tine in casierie sumele incasate, ...
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Cat timp se pot tine in casierie sumele incasate, intr-o institutie publica?

Istitutiile publice aplica, inca, prevederi din Decretul 209, astfel incat incasarile se depun in ziua urmatoare la trezoreie. Daca trebuie scos numerar, acesta se scoate cu fila cec(nu mai sunt carnete) pe fiecare articol si alinieat, functie de necesitati. Din 2014 se urmareste foarte strict executia bugetara in trezoerie.