Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Model sesizare DSP
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Model sesizare DSP

Va rog sa-mi spuneti ce ar trebui sa contina o reclamatie adresata DSP-ului? E vorba de un centru care comercializeaza produse alimentare sub forma de shake-uri fara sa detina nici un fel de autorizatie de functionare si in conditii de igiena improprii ( mentionez ca pe langa comercializarea acestor produse fara sa se emita bon fiscal,nu exista casa de marcat, se si consuma in acest sediu aceste produse, fara a fi autorizat sanitar, neexistand conditii de igiena necesare).Va multumesc!
Ar trebui sa contina cat mai multe date de fapt, ce ati vazut, de cate ori, locatia, posibilitati de contact etc.
Nu exista modele ,formulati cum credeti de cuvinta ,incercand sa descrieti in mod clar nemultumirea dvs ,oferind date identificare atat pt societatea respectiva cat si pt dvs etc