Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Rezilierea contract UPC
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Rezilierea contract UPC

Cum pot rezilia un contract UPC inainte de termen fara sa platesc taxa de reziliere? Mentionez ca la adresa respectivă nu mai sta nimeni. M-am mutat in alt oras.
Buna ziua,

Trimite-ti o notificare la UPC poate sunt de acord cu rezilierea si se solutioneaza amiabil, daca nu, actiune in instanta. Nu e reziliere e denuntare contract, legislatia consumatorilor prevede ca un consumator poate denunta contractul fara a achita nicio taxa.
Multumesc frumos pentru raspuns.