Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenda penala cu amanarea aplicarii pedepsei !
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenda penala cu amanarea aplicarii pedepsei !

Buna ziua , de curand am fost judecat la jud Campina in legatura cu un dosar penal alcool la volan , avocata mea a cerut amenda penala cu amanarea aplicarii pedepsei , care credeti ca sunt sansele sa obtin aceasta sentinta avand in vedere ca am depus inscrisuri cu scrisori de recomandare si veniturile mele pe ultimul an ? Multumesc
O sa obtineti amenda penala dar nu cu amanarea aplicarii.
Nu se mai dau astfel de pedepse cu amanare ? Sau de ce nu pot obtine , care ar fi explicatia ? Nu am antecedente penale nu am tergiversat procesul , am fost cat se poate de afectat in fata judecatorului ......si au trecut 11 luni de cand am ramas fara permis.....
Imposibil nu este, dar stiu care este practica la nivel de Judecatoria Campina.
Nu stiu ce sa spun...sper sa schimb practica.......in caz ca nu am de gand sa fac apel , din ce stiti la curtea de apel ploiesti pot obtine amenda cu amanarea aplicarii pedepsei?Multumesc.
Cat ati avut alcoolemia?