Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am născut prin cezariană și am optat pentru legarea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am născut prin cezariană și am optat pentru legarea trompelor uterine. Acum sunt din nou însărcinată, ce pași trebuie să urmez pentru a da în judecată medicul care a făcut operația?

Buna ziua! Va rog sa imi spuneti si mie ce pași trebuie sa urmez pentru a da in judecata medicul cu care am nascut acum 10 luni prin cezariana si am optat pentru legarea trompelor uterine.
Surpriza .....ma trezesc însărcinată! Ce părere aveți dnul avocat?
Manuela Rășină, administrator
Aveti acte medicale care sa sustina ceea spuneti?
Dovada intervenției medicale.
~ Conținut șters la cerere ~

Silvia Zaharia a scris:

chiar dacă au trecut 10 ani.

Autoarea postului a zis ca operatia s-a intamplat acuma 10 luni , cat de cat recent.
medicul ar fi trebuit sa va spuna ca la anumite persoane trompele se repermeabilizeaza, existand astfel un procent de 1-2% sanse sa apara o sarcina. in opinia mea nu aveti sanse intr-un astfel de demers, dar evident ca puteti incerca
~ Conținut șters la cerere ~