avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Punerea in executare a unei hotarari judecatoresti in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Punerea in executare a unei hotarari judecatoresti in strainatate

Buna ziua,
Am o hotarire Judecatoreasca definitiva in urma divortului si s-a stabilit o pensie de intretinere pentru minor ,vreau sa o pun in executare in strainatate mai exact Marea Britanie pentru nerespectare, neplata pensiei .Am incercat sa i contactez dar m-au directionat catre Ministerul Justitiei care nu raspund ,pe rol am un proces de abandon de familie dar autoritatile se misca foarte greu, Ce altceva pot face?
Cel mai recent răspuns: claudia7880 , utilizator 18:53, 1 Noiembrie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dragă doamnă, prin 2012, cu acest serviciu am colaborat şi au fost foarte amabili. Nu ştiu dacă această doamnă mai este acolo, dar încercaţi doar numerele de telefon şi datele de contact. Eu v-am dat anterior telefonul de la Relaţii cu publicul, scos de pe pagina ministerului.Ce vă dau acum este antetul de pe corespondenţa mea cu ei. Vă doresc succes

Contact

Direcţia Drept Internaţional şi Cooperare Judiciară

Serviciul cooperare judiciară internaţională în materie civilă şi comercială

OPERATOR DE DATE CU CARACTER PERSONAL NUMĂR NOTIFICARE 123

email ddit@just.ro Fax 0372041079,

site internet www.just.ro, Cooperare judiciară internaţională

Responsabil dosar: Ioana Burduf, consilier juridic

Tel. 0372041218, Fax 0372041079, iburduf@just.ro
Mulțumesc frumos , o sa încerc sa i contactez la acest număr de telefon si email poate am succes.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensia de intretinere D. Cristina D. Cristina Buna ziua. In urma divortului, prin hotarare judecatoreasca, fostul sot ar trebui sa plateasca pensia de intretinere, dar el nu vrea. Specific ca el lucreaza ... (vezi toată discuția)
Executare silită în germania pentru cheltuieli de judecată și pensie de întreținere minori ionita corina ionita corina in urma divortului fostul sot trebuie sa-mi achite cheltuielile de judecata plus pensia alimentara retroactiv de la deschiderea divortului,sentinta este ... (vezi toată discuția)