Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Renuntare la urmărirea penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Renuntare la urmărirea penala

Se poate da renunțare la urmărirea penală pentru fapta pentru o distrugere cu autor cunoscut fără a l face suspect pe autor?
Din punctul meu de vedere nu, dar am vazut solutii dispuse de parchet si asa.