Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce obligații are o firma cu sediul în Ungaria ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce obligații are o firma cu sediul în Ungaria pentru a angaja o persoana în sistem remote din România?

Bună ziua,

Care sunt pe scurt obligațiile pe care le are o firma din Ungaria ca să poată angaja o persoana pe teritoriul României? Trebuie neapărat deschis un SRL în Romania sau se poate angaja pur și simplu persoana ca și persoana fizica plătitoare de taxe?

Multumesc anticipat
precious007, utilizator