Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... sal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

sal

Am terminat liceu in anu` asta in vara si pana acum nam gasit de lucru si cineva mi sa spus sa intru in somaj,altu imi zice ca e prea tarziu sa depun acte pt somaj ca este trecut de 2 luni.Va rog sa`mi spune cineva care stie daca se mai poate sa depun acte pt somaj de acum incolo...Multumesc
Trebuia sa va duceti la somaj in evidenta ca fiind persoana in cautarea unui loc de munca , in 60 zile de la absolvire .
Mai incearca , pentru ca nu este niciodata prea tarziu , si poate accepta sa-ti primeasca actele .