Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reducere perioada de preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reducere perioada de preaviz

Buna dimineata. Lucrez in prezent la o institutie publica si am dat concurs la o alta institutie publica unde am reusit. Problema este ca directorul nu vrea sa renunte la perioada de preaviz. Existao solutie legala de a putea scurta perioada de preaviz? V multumesc.

Singurele solutii sunt :
- renuntarea angajatorului la perioada de preaviz ramasa;
sau
- absenta nemotivata a dvs, care poate duce la desfacerea disciplinara a c.i.m.
Va multumesc pentru raspunsuri.