Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Neplata concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Neplata concediu medical

Buna ziua.
Am si eu o nelamurire.
Actualul angajator nu mi-a platit concediul medical adus in luna octombrie pe motiv ca nu am lucrat la ei 6 luni, eu fiind angajata din luna mai.
Este corect acest lucru? Au spus ca asta e legea.
Mentionez faptul ca am lucrat tot anul acesta si chiar am adus o adeverinta de la vechiul loc de munca.
Multumesc frumos pentru raspunsuri.
Nu este adevarat ... stagiul de cotizare se poate cumula de la mai multi angajatori.

Sesizati Casa de Asigurari de Sanatate.