Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Radiere masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Radiere masina

Buna ziua.Sotul meu a plecat in italia cu masina înmatriculata in romania .În italia a avut loc un accident (tamponare) pt a o repara -o il costă foarte mult cei de la service iau propus dak doreste sa o vândă pt piese.Intrebarea este cum va radia masina in romania ce acte ii trebuie?
ionny-ionela, utilizator
Cu documente emise de cei de la service (in sensul ca este data la dezmembrare) si cu constatarea accidentului de catre organele de politie, va putea sa o radieze din Ro.