Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Litigiu
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Litigiu

Dacă legea prevede închirierea la pachet apartament-curte; curtea fiind spațiu comun- folosirea ei fiind în cotă parte indiviză?
Fiecare din coproprietarii curtii poate sa o utilizeze in limita dreptului lor indiviz, adica pana la limita incalcarii drepturilor celorlalti coproprietari.