Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor pentru cumul de functii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor pentru cumul de functii

Buna ziua,

In urma desfacerii contractului de munca al unui salariat, sarcinile de serviciu i-au fost repartizate altuia, care in momentul de fata raspunde de 3 compartimente.
Conducerea firmei mi-a cerut sa-i dau un spor pentru cumul de functii. Problema este ca nu stiu cat ar trebui sa fie acest spor si care este temeiul legal in baza caruia i se poate acorda.
Ma puteti ajuta?
Multumesc anticipat!
Sporurile in sectorul privat se stabilesc prin c.i.m., c.c.m. aplicabil sau reg.intern.