Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Zapada aruncata lângă temelia mea
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Zapada aruncata lângă temelia mea

Bună seara .Locuiesc la tara și de anul trecut un vecin scoate zapada din curtea dumnealui si pe cea din fata portilor și o trece strada aruncând o lângă temelia gardului meu . Zapada de pe strada conține săruri ca au atacat temelia exact în acele locuri în care este aruncata , temelia a început sa se macine . Cui ar trebui sa ma adresez legal în aceasta privința? Menționez ca acest vecin știe ca ceea ce face nu este chiar legal pentru ca atunci când trece cu roaba cu zăpadă drumul se uita și în stânga și în dreapta și dacă nu l vede cineva , continua . Din cate știu locul pe care arunca aceste zapada este în proprietatea primăriei, dar apa se scurge pe temelie . Zona pe care arunca zapada este situata intre drumul asfaltat și temelia gardului , dar de multe ori volumul de zăpadă ajunge pana la gard . Multumesc anticipat.
Informati primaria locala despre faptele vecinului dvs.
Puteti aduce dovezi foto-film (acum toti avem telefoane care pot fotografia-filma).
Puteti face o reclamatie si la organele de politie (cu nr. de inregistrare).
Succes!