avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 195 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire / Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire / Executare silita

Se poate retine din pensia de invaliditate revizuibila in valoare de 743 lei, cheltuieli de judecata si cheltuieli de executare (evacuare) ???, -precizez ca exista Plangere Penala pe rol in legatura cu Dosarul de Evacuare !!!
Cel mai recent răspuns: Company Advising , utilizator 08:15, 21 Noiembrie 2018
Plangerea penala nu suspenda executarea hotararii prin care s-a dispus evacuarea. Dar evacuarea cand s-a produs?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retineri pensie de invaliditate ianchis ianchis se poate retine din pensia de invaliditate revizuibila cheltuieli de judecata si taxe de excecutare silita ? (vezi toată discuția)
Termenul de la care se poate cere executaea silita ? Krissia . Krissia . :(( Buna ziua. Am si eu cateva nelamuriri va rog. 1.Daca o hotarare a devenit definitiva si irevocabila de la data de 18.04.2005 tot aceasta este si data de la ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli la executare silita la evacuare vladmarian01_B vladmarian01_B am fost evacuati silti, printr-o hotarare a judecatoriei, care nu este definitiva si irevocabila, dosarul evacuarii, se afla in recurs la TMB, si va rog daca ... (vezi toată discuția)