Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Formular tip pentru cerere incetare contract ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Formular tip pentru cerere incetare contract individula de munca cu acordul partilor

Buna seara.Va rog frumos sa ma ajutati cu Formular tip pentru cerere incetare contract individula de munca cu acordul partilor
Multumesc .O seara minunata!
Domnule Director/Administrator

Sbsemnatul(a)_____________angajat(a) a(l) societatii__________in functia de ____________in Sucursala/Agentia (daca este cazul)___________din localitatea__________ Judetul/Municipiul__________ solicit prin prezenta incetarea contractului de munca prin acordul partilor, conform prevederilor art.55, lit.b din Codul Muncii, republicat, cu modificarile ulterioare, incepand cu data* de ____________

Semnatura ___________
Data ________________