Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna am o datorie la banca brd din 2005 nu am platit nici o rata. Azi am primit de la executor secestru la masina si am contestat acuma ce am de facut sa nu poate lua masina pana la solutionarea cauzei? Multumesc!
Dacă ați depus contestație la executare va poate lasa masina sa o folositi sau sa o ia cineva in custodie.
Dacă s-a prescris ar trebui să va lase mașina pe durata procesului.
Bine multumesc dar scrie ca a pus o hartie la politie rutiera daca ma opreste sa ridica talonu si carte de identitate! Daca ma opreste politia si arat contestatia si asa o sa ia actele masinii? Au dreptu? Sau executoru poate vine la domiciliu sa sigileze masina? Multumesc!
Dacă aveți avocat sa meargă la dosarul.de executare ca sa vada exact ce este acolo.
Multumesc! Daca aveam avocat nu interveneam aicea ! Multumesc de ajutor!
Faceti contestație la executare ca sa nu pierdeți mașina.
Dreptul se practica cu actele in fata ca sa se meargă sigur pe ceva.
Fără a se vedea ce act este nu va poate lamuri nimeni.
Foarte mulți din cei dupa forum au avocați angajați și întreabă ce nu stie avocatul sa le explice sau pentru ca au avocați care nu au timp de ei.Fara avocat nu cred ca o sa va descurcati.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat