Forum Discuţii juridice Executare silită Proces Orange
Discuție deschisă în Executare silită

Proces Orange

Buna seara! M-am portat la Vodafone fara sa mi se termine per contract la Orange ca aia de la Vodafone au zis ca nu e nicio problema! Dupa 3 ani de hartuiri a firmei de recuperare, m-au actionat in judecata fara vina deci! Ce sa fac? Am fost la Vodafone si au zis ca fac intampinare si sa stau linistit! Dar sunt terminat de ingrijorare! De fiecare data cand primeam scrisoare de la firma de recuperare ma duceam si le spuneam si tot spuneau sa stau linistit pana azi pana cand am primit citatia la judecata!
Radu H., utilizator
Buna ziua! Mergeti la "aia de la Vodafone" care "au zis ca nu e nicio problema" si spuneti-le ca nu mai puteti sa stati linistit ori, dupa caz, contactati un avocat. Prea multe discutii nu sunt de facut.
Formulati intampinare. Eventual sa fie si Vodafone introdus in proces. Daca au trecut mai mult de 3 ani de la data la care ati fost portat, puteti invoca si prescriptia dreptului de a mai solicita o plata. Discutati cu un avocat.