Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Anulare act de adjudecare
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Anulare act de adjudecare

Buna ziua.

Am cumparat un imobil de la o banca, in urma unei licitatii publice.
La licitatie am participat eu, insa atat plata inscrierii la licitatie (10 %) cat si diferenta au fost platite de catre sotia mea, dintr-un cont deschis de ea.

Este posibil sa se anuleze actul de adjudecare din cauza faptului ca banii nu au fost achitati de mine ci de sotia mea?

Multumesc.
Nu are importanta ca a platit altul in numele si pentru d-voastra., deci nu se poate desfiinta pe acest temei actul de adjudecare.
Multumesc pentru raspuns!
~ Conținut șters la cerere ~
Imi cer scuze dar nu stiu cum sa interpretez raspunsul dumneavoastra.
Am citit si eu articolole la care faceti referire si se specifica urmatorul lucru: "poate sa participe la licitatie orice persoana care achita 10%.......".

Despre ce prostii vorbiti dumneavoastra in raspuns, despre anularea actului de adjudecare din cazua faptului ca a platit sotia si nu eu?

Multumesc.