Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... ATESTAT ADMINISTRATOR
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

ATESTAT ADMINISTRATOR

administratorul din blocul nostru a fost prins (si s-a si dovedit) cu mai multe nereguli (contabilitate fictiva, sustrageri de bani, etc) .
vreau sa stiu daca exista posibilitatea anularii sau suspendarii atestatului de administrator pentru a nu mai pati si altii la fel ca noi si ce trebuie facut in acest sens?
Daca aveti probele necesare faceti o reclamatie la primaria care i-a eliberat atestatul. Va puteti adresa la compartimentul care are in atributii relatia cu asociatiile de proprietari.
Daca a sustras banii asociatiei si aveti dovada faceti sesizare la politie, plangere penala si sa fie silit sa restituie banii si pedepsit conform legii. Acestea se inscriu in cazier si nu mai are drept de gestiune, iar in momentul cand ar vrea sa se angajeze la o alta asociatie nu-l angajeaza nimeni.