Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Poate să-l decada din drepturile părintești pe ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Poate să-l decada din drepturile părintești pe fostul soț

Buna ziuA sunt căsătorită din 2016 cu soțul meu in urma căsătoriei avem și un copilaș problema este ca eu secând am rămas însărcinată in 4 luni soțul meu a fost închis pt conducere fără permis a stat 1 și 3 luni închis eu am stat singura ajutata de familia mea și atât ,am stat in casa părinților săi in tot acest timp cât a fost el închis părinți lui nu m-au ajutat deloc cu nimic într-adevăr din bani lui ne-am întreținut pe mn și copil și in special și el dar și din indemnizația mea de creștere copil sa trecem la subiect ...se comporta foarte urat cu mine vb urat cu mn in timp ce era închis și se comporta urat cu mine după ce sa eliberat a devenit agresiv cu mine vb ft urat nu-l interna de copil făcea scandal in casa la miezul nopții nul interesa ca doarme copilu amenința copilu mi-a pus mie cuțitul la gât m-a bătut de când a venit m-a fugărit noaptea pe străzi spunea ca omoară copilu a luat copilul mort de beat Forțat de la mine din brațe sa urcat cu el la volan și conducea cu o viteza ft mare și copilul îl ținea in brațe la volan spunea ca se duce cu copilul și se arunca in fata la tir dacă il iau sau dacă plec pe cu el îl omoară a vrut sa m-a calce cu mașina este și alcoolist pe deasupra NON stop bea de fiecare data zi sau noapte nu-i pasa ca doarme copilul sau cai treaz el urla tipa făce panarama îmi vb urat era violent fumează in casa de fata cu copilul umbla cu alte femei a lăsat însărcinată pe o alta fata minora ...eu din luna lu Februarie sunt despărțită de el anul trec și din luna Iunie am intentat procedurile de divorț am avut anul trecut pe 14 Decembrie primul termen nu sa prezentat nu a fost înștiințat așa a spus următorul in Februarie vreau sa știu îl poate decadea din drepturi .....el nu contribuie cu nimic la creșterea lui nu se interesează de el servici nu are ii vin bani din afara ...sta in casa părinților săi eu la fel tot la părinți mei cu copilul copilul are 1 an și 10 luni credeți ca cu martorii care ii am și au fost de fata la lucrurile Intamplate sunt șanse de al decade din drepturi
Elena stefan 2, utilizator