avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită citatie dupa renuntare la executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

citatie dupa renuntare la executare silita

La multi ani ! am si eu o intrebare pt stimatii avocati de pe acest site:
la sfarsitul lunii noiembrie 2017 reclamantul a renuntat la executarea silita pt cheltuielile de judecata, Executorul a incetat executarea silita la cererea acestuia.Pe site apare :TIP SOLUTIE 155/AL1 COD PR. CIVIL apoi sub ,scrie: se suspenda cf art 242 al 1 c.pr.c Zilele astea in 2019 am primit o citatie sa ma prezint la judecatorie in acelasi dosar.Oare de ce? trebuie obligatoriu sa ma prezint? reclamantul nu a cerut repunerea pe rol ,Multumesc!

Alte discuții în legătură

Recurs pt investire bo suspendat Nafets Nafets Pentru un BO investit cu formula executorie s-a facut recurs. La tribunal s-a suspendat judecata recursului in baza art 242 pct 2 c.pr.c. Asta ce inseamna? Ca ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, imi puteti oferi mai multe detalii pentru : tip solutie: ... Lipa Alexandru Lipa Alexandru Buna Ziua, Imi puteti oferi mai multe detalii pentru : Tip solutie: 155/1 c.pr.civ Complet: C31 (2020) - civil şi azil (fost fond funciar) Tip ... (vezi toată discuția)
Repunere pe rol handsu handsu In cazul in care instanta dispune la termen suspendarea dosarului in conformitate cu art.242 alin.1 pct.2 C.pr.c. pentru neprezentarea partilor si lipsa ... (vezi toată discuția)