Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract management
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract management

Buna ziua. Ce datorii la stat se platesc pentru un contract de management, aceleasi ca si la un contract de munca sau doar 16% pt venit?
Un contract de management incheiat cu o persoana fizica este asmilat contractului individual de munca si este supus atat Codului muncii cat si actelor normative speciale in materie.
Intreb...deoarece am inteles ca se inregistraza la finante...in acest caz este o forma de contract de munca sau platim impozit de 16% pe venit??:sorry: