avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Se poate inchide asigurarea de viata/deces
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Se poate inchide asigurarea de viata/deces

Am un credit prima casa si unu de nevoi personale ambele cu giranti pentru ambele platesc lunara cam 100 lei asigurari deces . Se pot inchide aceste asigurari? Se poate scoate asigurarea de viata ?
Ultima modificare: Luni, 21 Ianuarie 2019
Zoier, utilizator
Cel mai recent răspuns: Fănel Plopeanu , Consultant asigurari 12:24, 21 Ianuarie 2019
Banca creditoare nu ar accepta asta, decât dacă, eventual, ați aduce un depozit colateral în garanție...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Titular credit decedat, girantul continua sa plateasca marr marr Buna ziua. Va schitez urmatoarea situatie: X ia credit bancar fara sa returneze o mare parte de banii respectivi. In timp se ajunge la executie silita. Din ... (vezi toată discuția)
Credit garantat cu asigurare de viata lipsa_id lipsa_id UN unchi de al meu a incheiat cu o banca un contract de credit bancar pentru persoane fizice, unde nu i s-a cerut nici girant, nici ipoteca ci girarea in ... (vezi toată discuția)
Debitor decedat mateisorina mateisorina in ianuarie 2007 am girat o colega scoata un credit de nevoi personale.acum o saptamina a facut un infarct,decedind.am fost instiintata ca voi plati ratele mai ... (vezi toată discuția)