Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Se poate inchide asigurarea de viata/deces
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Se poate inchide asigurarea de viata/deces

Am un credit prima casa si unu de nevoi personale ambele cu giranti pentru ambele platesc lunara cam 100 lei asigurari deces . Se pot inchide aceste asigurari? Se poate scoate asigurarea de viata ?
Zoier, utilizator
Banca creditoare nu ar accepta asta, decât dacă, eventual, ați aduce un depozit colateral în garanție...