Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Transformare drept de chirie in rata la credit
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Transformare drept de chirie in rata la credit

Ofiter la scoala de subofiteri de pompieri Boldesti poate transforma dreptul de chirie in rata la credit cumparare locuinta ? A fost aprobata legea 288/2018 care prevede acest drept, prin modificarea legii 360/2002 statutul politistului si legea 80/1995 statutul cadrelor militare.
In cazul aratat mai sus, ofiterul primeste compensatie lunara pentru chirie si doreste contactarea unui credit pentru locuinta. La care lege se raporteaza ?
Cornel Vasile, Consilier juridic