avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 656 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Rezidențiat, stagii străinătate, concediu de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Rezidențiat, stagii străinătate, concediu de creștere a copilului

Buna ziua,
Sunt medic rezident în ultimul an si mă gândesc să fac un copil. Eu in ultimii 2 ani am avut un stagiu de 6 luni de pregătire în Franța. Din această cauză nu as avea 12 luni consecutive lucrate in Romania. As putea să beneficiez de concediu de creștere a copilului?
Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Nora.dana , utilizator 22:30, 25 Ianuarie 2019
Buna dimineata,
Cele 12 luni, din ultimele 24 inainte de nastere, nu trebuie sa fie consecutive
Mulțumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cate luni trebuie sa ai lucrate sa poti primi indemnizație MONICA ROXANA Voinea MONICA ROXANA Voinea Am lucrat 9 luni la o firmă, acum lucrez la alta firma de 6 luni.intre aceste 2 locuri de muncă am avut o lună întrerupere, Dacă am avut 1 luna ... (vezi toată discuția)
Lamurire AnydaA AnydaA Buna seara! Treaba sta cam asa... Eu lucrez cu norma intreaga din 19 septembrie 2018 ( inainte de asta, ultima zi lucrata este 01.07.2017).In acesta perioada, ... (vezi toată discuția)
Concediu de maternitate Rarada Rarada Buna ziua, 1. In primul rand va multumesc pentru raspunsurile la intrebari. Am cinstata insa niste erori in datele pe care le-am dat si deci, ... (vezi toată discuția)