Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Rezidențiat, stagii străinătate, concediu de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Rezidențiat, stagii străinătate, concediu de creștere a copilului

Buna ziua,
Sunt medic rezident în ultimul an si mă gândesc să fac un copil. Eu in ultimii 2 ani am avut un stagiu de 6 luni de pregătire în Franța. Din această cauză nu as avea 12 luni consecutive lucrate in Romania. As putea să beneficiez de concediu de creștere a copilului?
Va mulțumesc!
Buna dimineata,
Cele 12 luni, din ultimele 24 inainte de nastere, nu trebuie sa fie consecutive
Mulțumesc!