avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amplasare stana in apropierea caselor
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amplasare stana in apropierea caselor

Buna ziua
Întrebarea mea este la ce instituție pot face o reclamație in legătura cu un vecin care își tine oile (stana)in spatele casei mele,din câte am citit distanța amplasării unei astfel de stana este de minim 100 fata de case
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:48, 24 Mai 2021
Puteti sesiza Direcția de specialitate din Ministerul Sănătății, direcțiile de sănătate publică județene și a municipiului București.

Amplasarea trebuia facuta, astfel :
Ferme de ovine, caprine între 300 și 1500 de capete: ........................................................ 100 m
Ferme de ovine, caprine cu peste 1.500 de capete: .......................................................... 200 m
Și dacă nr de ovine este de 100 de capete sau sub? Distanța minima de apropierea locuințelor este tot de minim 100 m?
Multumesc
Și dacă nr de ovine este de 100 de capete sau sub? Distanța minima de apropierea locuințelor este tot de minim 100 m?
Multumesc
Îmi puteți raspunde va rog?
Si eu vreau sa stiu la ce distanta de casa se poate amplasa o ferma sau un garaj de masini si unelte

Alte discuții în legătură

Distanta legala intre ferma si localitate florin_albu florin_albu Buna ziua! Imi poate spune cineva si mie care este distanta minima legala intre o ferma si o localitate sau sat? (vezi toată discuția)
Cresterea animalelor titel2titel titel2titel Buna ziua! Am la tara un vecin care creste animale pentru crercializare. As dori sa cunosc cate animale poate creste langa casa. Ce as putea sa fac in ... (vezi toată discuția)