avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 781 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Muncă fără concediu de odihnă?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Muncă fără concediu de odihnă?

Angajatorul, pe motivul lipsei de personal, îi refuză angajatului efectuarea integrala a concediului de odihnă la care acesta are dreptul.
Lipsa personalului e reală, starea de oboseală și de stres e peste limită. Ce e de făcut?
Cum poate fi obligat angajatorul sa acorde concediul de care angajatul are nevoie?

Alte discuții în legătură

Efectuare zile co planificate roxana0909 roxana0909 Zilele de concediu de odihna neefectuate de catre angajat in perioada programata de catre angajator (refuz din partea angajatului de a le efectua sau abtinere ... (vezi toată discuția)
Angajatorul refuza acordarea concediului ContSters87348 ContSters87348 Buna ziua! As avea nevoie de ajutorul dvs. urgent. Mai am 10 zile de concediu de odihna, adica de luni 20.12 pana la 31.12. si angajatorul refuza sa imi ... (vezi toată discuția)
Refuz aprobare concediu Vioreld Vioreld Buna ziua! Avand in vedere ca nu mi-am efectuat concediul de odihna pentru anul 2015 conform programarii, zilele ramase neefectuate pentru anul trecut (si ... (vezi toată discuția)