Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... MUNCA IN FOLOSUL COMUNITATII
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

MUNCA IN FOLOSUL COMUNITATII

Buna ziua! In cazul in care un salariat este obligat sa presteze o munca neremunerata in folosul comunitatii pe o perioada de 60 zile, ar trebui sa faca o cerere de fara plata sau aceasta munca se poate face dupa orele de program. Multumesc!
Se poate dupa orele de program. O "zi" de munca in folosul comunitatii inseamna doua ore.
Se poate si in weekend si de sarbatori legale, chiar mai multe ore. Daca se efectueaza de ex 4 ore, se vor considera doua zile lucrate.
Multumesc mult!