Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Paternitatea copilului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Paternitatea copilului

Cît costă un proces de paternitate în instanță? Dacă tatăl refuză să facă testul de paternitate amiabil ce pot să fac să dovedesc că copilul meu este și al lui?
Trebuie intentata in instanta o actiune in stabilirea paternitatii. Aveti de platit taxa de timbru de 20 de lei, expertiza medico-legala de aprox. 2700 lei si onorariu avocatial daca doriti sa apelati la un avocat.
Cabinet de Avocatura Nitu Paul, Avocat