Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silită de 2 ori pt acelasi dosar
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silită de 2 ori pt acelasi dosar

Buna ziua. Am avut un dosar din 2007 la banca transilvania,în 2014 am fost executată silit pt acest dosar (mi a rămas mie in urma divortului)...l am achitat la începutul lui 2015 integral poprirea fiind făcută la locul de munca.

Acum in 2019 ma trezesc cu o poprire de la un alt executor exact pt acelasi dosar de la transilvania . Cum este posibil asa ceva si ce am de facut va rog sa ma sfătuiți dacă puteți. Multumesc!
Dacă s-a prescris invocati prescriptia în contestație.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Contestatie la executare silita in termen de 15 zile de la data primirii somatiei. Este singura sansa sa scapati de executare. Daca nu va descurcati, apelati la cineva sa va ajute. Cheltuielile pe care le veti avansa se vor recupera. Puteti discuta cu avocatul si oportunitatea obtinerii unor daune.
Company Advising, utilizator
Multumesc pentru răspunsuri!