Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata concediu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata concediu

Buna seara,baiatul meu a fost constrans sa isi semneze demisia la firma unde a lucrat 5 luni de zile.El beneficia de concediu de odihna?si daca da cate zile?si zilele acestea trebuiesc platite de catre fostul angajator?
Multumesc.
1. Care este perioada lucrata , de la ....pana la ... ?

2. Cate zile de CO are mentionate in c.i.m. ?
Perioada de la 01.10.2018-pana la 01.02.2019.
In contractul de munca este specificat 21 de zile concediu.