Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Expozitie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Expozitie

Buna ziua , ma intereseaza sa organizez expozitii de insecte , etc . Dar nu stiu ce am nevoie pentru a incepe . Ma gandesc daca ar trebuii sa imi deschid o firma sau ceva in genul. Imi puteti oferii niste informatii ? Multumesc
Daca percepeti taxa de intrare, aveti un spatiu inchiriat unde expuneti, etc., castigati niste bani si platiti chirie plus utilitati, etc. trebuie sa deschideti o firma la Registrul comertului si sa declarati activitatea la fisc.
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării societăţii în nume colectiv, in comandită simplă şi cu răspundere limitată
[ link extern ]

CAEN 8230 - Activitati de organizare a expozitiilor, targurilor si congreselor