Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit de nevoi personale neachitat
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit de nevoi personale neachitat

Buna,va rog sa ma ajutați cu niște informatii.Am avut un credit de nevoi personale iar ultima rata nu a mai fost plătită.Intrebarea mea ar fi ,s-ar putea intampla ceva ,ma refer la consecințe mai grave?
Pentru a declara scadent anticipat creditul trebuie sa nu platiti 90 de zile
Dupa parcurgerea acestei perioade este obligatoriu sa va notifice ca se trece la executarea silita si daca nici atunci nu va remediati situatia se trece la executare silita
ASTA E CALEA LEGALA
Daca se procedeaza altfel este abuz ...
Mai multe detalii va pot oferii daca doriti pe o adresa de mail...
Probabil se va dispune cesionarea. O firma de recuperare creante va prelua datoria si va face demersurile legale in vederea recuperarii.
Notificarea privind cesionarea este obligatorie. In rest, nu sunt obligati sa va notifice ca va incepe executarea silita. Puteti primi direct somatie de la executor cu instiintare de poprire pe conturi. Daca nu se va dispune cesionarea si vor decide sa recupereze singuri creanta, pot apela direct la executor, fara nicio notificare prealabila.
Company Advising, utilizator