Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... PFA PFI
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

PFA PFI

Deci ca profesie liberala doar inregistrare la ANAF? Unii spun ca profesia artist plastic-pictor e una liberala, da teoretic asa e..dar conform listei cu profesiile libere reglementate de la ONRC, profesia de pictor-artist plastic nu se afla trecuta. Atunci intrebarea...care e forma legala cea mai potrivita pentru a desfasura activitatea de artist plastic-pictor cu expozitii la activ in tara si strainatate..?
Buna ziua,
Faptul ca sunt inversate cuvintele nu inseamna ca nu va incadrati in categoria profesiilor liberale.
Continuati inregistrarea la ANAF si sa aveti mult succes!
Nu inteleg afirmatia...cum adica sunt inversate cuvintele...cum se poate face inregistrarea la anaf din moment ce exista o lista cu profesiile liberale reglementate si in acea lista nu e trecuta activitatea de artist plastic. In fine nu mai repet aspectul. O zi buna !