Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contract de închiriere persoana fizica și juridică.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contract de închiriere persoana fizica și juridică.

Buna ziua,
Este obligatoriu înregistrarea contractului de închiriere ?
Buna ziua,

Depinde din ce punct de vedere intrebati. Înregistrarea la anaf nu are legatura cu legalitatea contractului.

rex8905 a scris:

Buna ziua,
Este obligatoriu înregistrarea contractului de închiriere ?

Sebastian Murariu a scris:

Buna ziua,

Depinde din ce punct de vedere intrebati. Înregistrarea la anaf nu are legatura cu legalitatea contractului.

rex8905 a scris:

Buna ziua,
Este obligatoriu înregistrarea contractului de închiriere ?

Dacă am închiriat un apartament ,este obligatoriu sa înregistrez contractul la ANAF sau este suficient sa trec valoarea chiriei in Declarația unica și sa o transmit la ANAF.?
In declarația unica ce bonificații completez pentru anul 2019? 0%,5% pentru transmiterea online și 5% pentru plata pana la 15.03.2019?
Mulțumesc !
Nu mai este obligatorie inregistrarea contractului de inchiriere la ANAF.