avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Declarare deseuri DEEE
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Declarare deseuri DEEE

Buna ziua,
Am predat catre un colector autorizat cateva echipamente care au fost folosite in activitatea societatii: telefon fix, cooler, calculator birou, imprimanta, switch, tonere, etc. Acestea au fost achizitionate de la firma sora din alta tara, firma ce face parte din acelasi grup ca si noi. Predarea s-a facut cu completarea Anexelor 2, respective 3.
Intrebare: unde trebuiesc declarate acestea?
1. La AFM, prin declaratia lunara?
2. La ANPM?
Ce articol din ce lege imi da explicatii in acaesta directie, va rog?

Multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 20 Februarie 2019
Cristina Ve, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:39, 20 Februarie 2019
Vedeti aceste link-uri
[ link extern ]

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cpv lucicacas lucicacas Va rog frumos sa-mi spuneti si mie care este codul CPV la consumabile pentru imprimanta si copiatoare . (vezi toată discuția)
Declaratie fondul de mediu marianachelariu marianachelariu S-a emis o prima factura catre agentul colector de deseuri ambalaje reprezentand valorificare in scopul indeplinirii obiectivului individual. Firma colectoare ... (vezi toată discuția)
Timbrul verde ContSters83016 ContSters83016 AS FI RECUNOSCATOARE DACA CINEVA CARE CUNOASTE LEGIILE POATE S AIMI DEA CAT MAI MULTE INFORMATI DESPRE TAXA VERDE SI ANUME -CINE ESTE OBLIGAT SA O PUNA ... (vezi toată discuția)