Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Declarare deseuri DEEE
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Declarare deseuri DEEE

Buna ziua,
Am predat catre un colector autorizat cateva echipamente care au fost folosite in activitatea societatii: telefon fix, cooler, calculator birou, imprimanta, switch, tonere, etc. Acestea au fost achizitionate de la firma sora din alta tara, firma ce face parte din acelasi grup ca si noi. Predarea s-a facut cu completarea Anexelor 2, respective 3.
Intrebare: unde trebuiesc declarate acestea?
1. La AFM, prin declaratia lunara?
2. La ANPM?
Ce articol din ce lege imi da explicatii in acaesta directie, va rog?

Multumesc!
Cristina Ve, utilizator
Vedeti aceste link-uri
[ link extern ]