Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Martori cununie civila - trebuie sa fie cetateni ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Martori cununie civila - trebuie sa fie cetateni romani?

Buna ziua,

Incerc sa gasesc ce criterii se aplica pentru selectarea martorilor la cununia civila. In principiu, m-ar interesa sa stiu daca pot fi martori cetateni straini, identificati cu pasaportul? Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~