avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Martori cununie civila - trebuie sa fie cetateni ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Martori cununie civila - trebuie sa fie cetateni romani?

Buna ziua,

Incerc sa gasesc ce criterii se aplica pentru selectarea martorilor la cununia civila. In principiu, m-ar interesa sa stiu daca pot fi martori cetateni straini, identificati cu pasaportul? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Ram_ , utilizator 15:19, 22 Februarie 2019
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casatorie cu cetatean apatrid ioana.h ioana.h Ce documente sunt necesare pentru casatoria cu un cetatean apatrid, cu pasaport egiptean, nationalitate palestiniana? (vezi toată discuția)
Buna ziua. am o intrebare referitoare la transcrisul certificatului ... dp22 dp22 Buna ziua. Am o intrebare referitoare la transcrisul certificatului de casatorie strain. Am inteles ca termenul pentru solicitarea transcrisului este de 6 ... (vezi toată discuția)
Nelamuriri referitoare la transcrierea actului de casatorie in romania romroxana romroxana Buna ziua, Am dubla cetatenie, romana si franceza. In urma cu doi ani m-am casatorit cu un cetatean francez in Elvetia, casatoria fiind inregistrata in ... (vezi toată discuția)