Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Infiintare firma de catre o fundatie
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Infiintare firma de catre o fundatie

O fundatie poate infiinta o societate comerciala?
george-neagu, moderator
Da. Se pleaca de la o hotarare a adunarii generale a fundatiei.
george-neagu, moderator
O hotarare a Consiliului Director = pentru ca fundatiile nu au Adunare Generala.
buna...ce mai faci
boboceanion@gmail.com