Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contract de salubrizare separat
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contract de salubrizare separat

Sunt un persoană liber profesionistă. Am sediu profesional declarat domiciliu . Dar am inchiriat un spațiu de la o persoană juridica in aceeași localitate. Până acuma deșeurile de la spațiu închiriat era depus la acea persoana juridică. In 31 ianuarie 2019 , am primit de la Societatea de salubrizare o notificare, precum că trebuie să închei/ încheiem (suntem mai multe pf in această situație) contract de salubrizare separat. Noi cei care suntem in situația am adresat o întrebare in prealabil entității de salubrizare, dar ne au spus ca nu suntem exceptati
Vă rog, să ne răspundeți dacă persoanele fizice liber profesioniste care își desfășoară activitatea într un spatiu închiriat de la o persoană juridică, care are un contract de salubrizare, trebuie să încheie un contract de salubrizare separat !
Vă mulțumesc !
george-neagu, moderator