Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... trecere teren intravila pasune in teren construibil
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

trecere teren intravila pasune in teren construibil

Buna ziua,
Am cumparat si eu 2000 mp de teren intravilan , iar la categoria de folosinta este trecuta pasune,
Mentinez ca am cadastu,carte funciara,certificat de urbanism.
Cum fac sa-l trec si eu in teren construibil pentru ca la primarie mi-au zis ca nu pot construii pe el.
Va rog mult sa ma ajutati .
~ Conținut șters la cerere ~
ati cerut CU pentru pasune? tehnic, trebuie sa-l scoateti din rolul agricol si sa-l treceti la curti constructii. verificati care e cauza pentru care nu puteti construi. unele terenuri au beneficiat de tot felul de plati, cu conditia sa li se pastreze statutul un numar de....ani. dar mai exista si alte impedimente