avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... trecere teren intravila pasune in teren construibil
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

trecere teren intravila pasune in teren construibil

Buna ziua,
Am cumparat si eu 2000 mp de teren intravilan , iar la categoria de folosinta este trecuta pasune,
Mentinez ca am cadastu,carte funciara,certificat de urbanism.
Cum fac sa-l trec si eu in teren construibil pentru ca la primarie mi-au zis ca nu pot construii pe el.
Va rog mult sa ma ajutati .
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 16:27, 2 Martie 2019
~ Conținut șters la cerere ~
ati cerut CU pentru pasune? tehnic, trebuie sa-l scoateti din rolul agricol si sa-l treceti la curti constructii. verificati care e cauza pentru care nu puteti construi. unele terenuri au beneficiat de tot felul de plati, cu conditia sa li se pastreze statutul un numar de....ani. dar mai exista si alte impedimente

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trecere teren intravilan pasune in construibil giorgio19 giorgio19 Buna ziua, Am cumparat si eu 2000 mp de teren intravilan , iar la categoria de folosinta este trecuta pasune, Mentinez ca am cadastu,carte ... (vezi toată discuția)
Pamant intravilan - intrebari ovidiu_diac ovidiu_diac Buna seara tuturor, Vreau sa cumpar un pamant de casa de peste 6500mp dar este inregistrat ca extravilan(nefiind in oras ci undeva linga o padure ca si ... (vezi toată discuția)
Teren intravilan arabil nicolae m nicolae m buna seara ! am cumparat un teren intravilan arabil cu numar cadastral si inscris in cartea funciara si vreau sa construiesc pe el, se poate?ce trebuie sa ... (vezi toată discuția)