Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contract de vanzare-cumparare cu clauza viagera
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Contract de vanzare-cumparare cu clauza viagera

Buna ziua,
In anul 2007 am facut un contract de vanzare cumparare cu clauza viagera,am locuit impreuna si locuim impreuna,eu si cu sotul meu am facut multe investitii in imobilul in care locuim impreuna cu mama mea(care are clauza),am platit impozit in toti acesti ani.De la un timp mama mea care are 82 de ani este mereu nemultumita de diferite fapte si lucruri si ne ameninta ca va "strica actul".Va intreb,noi care am investit si am platit impozitul timp de 18 ani nu avem nici un drept!?Adica noi oameni de 50 de ani dupa o viata de munca pe care am investit o in casa sa ramanem pe drumuri din cauza unor toane unei batrane?
Mama dvs NU mai are nici un drept decat acela de a incasa renta viagera si obligatia dvs de a o plati lunar
Contractul de renta viagera NU se mai poate ,, strica,,
Cel de intretinere, da se popate, dar nu este cazul dvs
Asa ca ..sa aveti o viata linistita :)