Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Videoconferinþã
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Videoconferinþã

O societate comercială are 3 administratori . Pentru a lua o hotărâre cu privire la societate se întâlnesc 2 dintre ei la sediul societăţii iar cel de-al treilea , aflându-se în altă localitate participă la luarea hotârârii în cadrul unei videoconferinţe . Cum se poate proba consimţământul celui de-al treilea , la luarea hotărârii?
Mulţumesc
Nu e nevoie. La sedintele Consiliului de administratie deciziile se iau cu majoritate simpla. daca vreti semnatura celui care nu e de fata ,puteti sa scrieti Hotararea CA , sa precizati ca s-a luat consimtamantul pe fax si sa trimiteti Hoatarea pe fax la semnat, urmand sa va trimita faxul cu Hoatararea semnata.
daca nu e de acord va face opozitie la hoataraea luata. oricum ea e valida cu 2 voturi din trei.