Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ASISTENT PERSONAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ASISTENT PERSONAL

Dacă un asistent personal în stare de graviditate rămâne în CCC noi nu mai plătim salariu, va primi indemnizație de la DGASPC,dar cu persoana cu handicap ce se întâmplă?Trebuie să-i plătim indemnizație?
Indemnizația pentru CCC este plătită de AJPIS.

Persoana cu handicap va primi indemnizație in continuare.